0 Comments

Niewiele osób jest tak wyszkolonych, że mogą obsługiwać własny samochód. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi nawet nie wie, co stanowi podstawową elementarną strukturę samochodu. Rodzi to wiele pytań o to, jak dbać o smary samochodu, aby silniki działały sprawnie. Aby rozwiązać te problemy, są Serwisy samochodowe i mechanicy. Ale co się stanie, jeśli samochód się rozbije i człowiek nie będzie wiedział, co robić? Co zrobić, jeśli wystąpi sytuacja, w której osoba jest zmuszona do smarowania silnika? Do takich celów prezentowane są smary olej 5w30.

Co oznacza znak 5W30 paszport smaru oznacza

Olej 5w30 otrzymał swoją markę od Society of Automotive Engineers, która ustanowiła wyrafinowany system kodowy, który służy do klasyfikacji różnych olejów w oparciu o lepkość, którą widzą.

Oleje zostały sklasyfikowane pod różnymi nazwami, ponieważ wiadomo, że oleje zmieniają swoją lepkość wraz ze zmianą temperatury, więc aby zapobiec temu incydentowi, społeczeństwo opracowało różne oleje całoroczne, które pomogły w zapewnieniu ochrony w różnych zakresach zmieniających się temperatur.

W tytule etykiety liczba umieszczona przed W pomaga opisać lepkość, jaką olej zobrazuje w niższych temperaturach. Im mniejsza liczba, tym mniejsza grubość oleju i lepsza jego wydajność w zimnych warunkach otoczenia. 5W30 jest powszechnie stosowanym olejem całorocznym, który jest w dużej mierze akceptowalny ze względu na jego charakterystykę, że jest wystarczająco cienki w niskich temperaturach, aby płynąć, i zadowalająco gruby w wyższych temperaturach.

Author

admin@flightsofsplendor.com